Adresas: Pr. Vaičaičio 20, Sintautai, LT-71336, Šakių raj.  Tel./Fax.: 8 - 345- 45034 E-paštas: mokykla@sintautai.sakiai.lm.lt

Naujienos

2020 02 07 Mokykloje lankėsi Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato vyresnioji tyrėja Aušra Mockevičiūtė.

Vasario 7 dieną mokykloje lankėsi Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato vyresnioji tyrėja Aušra Mockevičiūtė. Ji vedė užsiėmimą, skirtą paminėti pasaulinę saugaus interneto dieną. Mokiniai, susiskirstę grupėmis, atliko praktines užduotis - įvardijo aprašytose situacijose slypinčias grėsmes. Pareigūnė Aušra papasakojo įvykių iš darbo praktikos, supažindino su grėsmėmis, kylančiomis dėl neatsargaus ar neatsakingo elgesio.

2020 02 07 Mokykloje lankėsi „Idėjos sportui“ įkūrėjas Laimontas Rakauskas, kuris supažindino su triratėmis priemonėmis TRIKKE.

Vasario 7 dieną mokykloje lankėsi „Idėjos sportui“ įkūrėjas Laimontas Rakauskas, kuris supažindino su triratėmis priemonėmis TRIKKE. Trikke sukonstruotas taip, kad važiuojant pasitelkiamas visas kūnas, aktyviai balansuoja ir amortizuoja kojos, varo trirarį į priekį, o rankos valdo ir išlaiko stabilumą. Važiuojant šiuo triračiu dera nauda ir malonumas, panašus į kalnų slidinėjimą ar banglenčių sportą.

2020 02 03 Neformaliojo ugdymo užsiėmimas.

Jau ketverius metus Sintautų mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojos Redos Glinskienės, dalyvauja neformaliojo ugdymo užsiėmimuose „Chemija ir cheminė technologija“ . Vasario 3 d.grupė mokinių lankėsi KTU chemijos fakultete ir atliko bandymą "Titravimas".

2020 01 31 Mokyklos 200 metų jubiliejus.

Sausio 31 dieną Sintautų mokykla pradėjo mokyklos 200 metinių minėjimo renginius,truksiančius iki mokslo metų pabaigos. Svarbiausiu būsimų renginių akcentu pasirinktas mokyklos fotografijų parodos atidarymas, į kurį atvyko Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, vicemeras Darius Jakavičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas, Sintautų seniūnas Kęstutis Birbilas, Sintautų kultūros centro direktorė Erika Bingelienė, mokytojos emeritės Antanina Klimaitienė, Regina Dėdinienė, buvusio pradžios mokyklos direktoriaus Antano Černevičiaus dukra bei anūkė, nemažas būrelis esamų ir buvusių mokinių. Šventinis renginys prasidėjo mokinių parengta kompozicija žodžiui. Su gražiu jubiliejumi kolegas sveikino ilgiausiai mokyklai vadovaujantis mokyklos direktorius Vytautas Strolys. Jis linkėjo, kad mokykla dar ilgai gyvuotų, kad joje netrūktų jaunatviško klegesio, nes mokykla be mokinių- tik šaltas pastatas. Sveikinimo žodį tarė ir įdomių faktų apie mokyklą pateikė Raimondas Daniliauskas, unikalią fotografijų parodą pristatė mokytoja Regina Bakienė. Daug nuoširdžių palinkėjimų išsakė rajono vadovai, ypač mokinius nudžiugino seniūno Kęstučio Birbilo įteikta dovana- unikaliai atkurta mokyklos emblema.

Paroda vyks iki mokslo metų pabaigos, tad ją apžiūrėti kviečiami visi, kam įdomi mokyklos praeitis bei dabartis, kuriems rūpi jos ateitis.

 

2020 01 21 Sintautų vaikų darželyje svečiavosi Amsis ir Micius.

Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Vyturėlis“ ugdytinius sausio 21 d. aplankė Šakių policijos pareigūnė Aušra Mockevičiūtė ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovė Natalija Kvietkauskienė.

Jos atvyko ne vienos, kartu su jomis atkeliavo Amsis ir Micius.

Edukacinės valandėlės metu vaikai su personažais prisiminė kelių eismo taisykles: kaip saugiai pereiti gatvę pėsčiųjų perėjoje; kokias saugumo priemones naudoti keliaujant tamsiu paros metu; kaip elgtis, kai dega raudonas, geltonas ar žalias šviesoforo signalas; nuo kiek metų galima važiuoti dviračiu kelyje; kokių taisyklių tėveliai laikosi veždami vaikus į darželį automobiliu ir kt. Amsius ir Micius buvo labai mieli personažai, kurie atidžiai stebėjo vaikų atsakymus. Už dalyvavimą edukacijoje pareigūnės vaikams padovanojo po atšvaitą.

2020 01 13 Ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Vyturėlis“ bendruomenė paminėjo Laisvės gynėjų dieną.

Lietuva 29-ąjį kartą minėjo tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną.

Mūsų darželis jau tryliktą kartą prisijungė prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir drauge su visa Lietuva uždegė vienybės ir atminimo žvakutes žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimui pagerbti.

Nuo pat ryto grupėse vaikai klausėsi auklėtojų pasakojimų apie tragiškus 1991 metų sausio 13-osios įvykius, eilėraščių apie Lietuvą, gimtinę, žiūrėjo filmą, darė darbelius: aplikavo vėliavą, ant kurios užrašė žodį „Laisvė“, kirpo ir spalvino neužmirštuoles, akmenukus, iš kurių sukonstravo Trispalvę, iš spalvotų kaladėlių statė pilis ir kt.

2020 01 11 Šiauliuose vyko Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas.

2020 m. sausio 11 -12 d. Šiauliuose vyko Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas. Jaunių 2000 m kliūtinio bėgimo rungtyje I vietą respublikoje užėmė dešimtokas Ignas Rasimas. Puikia pergale pradėjęs metus, jis su mokytoju Vytautu Stroku tikisi, kad sėkmė neaplenks ir kitose svarbiose respublikos varžybose. Ignas yra Lietuvos lengvosios atletikos jaunių rinktinės narys, tad 2020 m. laukia ir tarptautinės varžybos, kuriose tikisi garbingai atstovauti Lietuvai.

2019 12 16 Kalėdinis renginys ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Vyturėlis“.

Gruodžio 16-osios vakare ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Vyturėlis“ bendruomenė susirinko į Sintautų kultūros centrą, kur vyko kalėdinis renginys. Laukdami Kalėdų senelio, vaikai su muzikos vadove ir auklėtojomis klausėsi direktoriaus pavaduotojos R. Galinskienės palinkėjimų, šoko ir dainavo. Kalėdų senelis, atkeliavęs kartu su dviem žvaigždėmis, visus pakvietė į „Oskarų“ įteikimo ceremoniją, kurioje kiekvienas galėjo atrasti savo slapčiausius talentus. Vaikus džiugino raudonasis kilimas, žvaigždžių šokis, karaokė ir kitos staigmenos.

2019 12 13 Ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Vyturėlis“ bendruomenė dalyvavo akcijoje „Padovanok gerumo lesyklėlę paukščiams“.

Atšalus orams, Sintautų kultūros centro darbuotojos pakvietė visus paukštelių bičiulius dalyvauti akcijos „Padovanok gerumo lesyklėlę paukščiams“ veiklose. Ši idėja labai patiko ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Vyturėlis“ bendruomenei. Gruodžio 13-ąją vaikučiai su tėveliais ir auklėtojomis, susirinkę Sintautų kultūros centro aikštėje, scenoje išrikiavo net 26 pagamintas lesyklėles, kurios vėliau buvo pripiltos lesalo ir pakabintos ant eglutės ir kitų greta augančių medžių. Įsipareigojome pasirūpinti, kad lesyklėlės niekada nebūtų tuščios.

Visiems labai patiko ir kitos akcijos veiklos. Vaikai klausėsi kultūros centro vadovės ir svečių sveikinimų, bendravo su linksmuoju Kiškučiu, šoko ir žaidė su Kalėdų Seneliu.

2019 12 04 Rajoninis Kalėdinis ikimokyklinių įstaigų sportinis renginys „Judu krutu ir niekad neliūdžiu 2019“.

Gruodžio 4 dieną Šakių lopšelis-darželis „Berželis” organizavo rajoninį Kalėdinį ikimokyklinio ugdymo įstaigų sportinį renginį „Judu krutu ir niekad neliūdžiu 2019″. Renginio tikslas – ieškoti netradicinių būdų bei inovatyvių metodų kaip užimti vaikus įvairiomis sportinėmis pratybomis, taip pat skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą. Renginyje dalyvavo 8 komandos iš Šakių, Gelgaudiškio, Lukšių, Griškabūdžio, Kudirkos Naumiesčio. Sintautų darželį atstovavo penkių mergaičių iš priešmokyklinės grupės komanda. Visos komandos pristatė namų darbą- sportinį- muzikinį pasirodymą.