Istorijos centras

Mokyklos istorijos centras įkurtas 1968 metais. Jį įkūrė mokytoja Marija Puodžiukaitienė. Centrui vadovavo mokytoja Regina Bakienė.

Pagrindinė ekspozicijos dalis skirta poetui Pranui Vaičaičiui ir stilistikos mokslo kūrėjui prof. Juozui Pikčilingiui.

Pr. Vaičaičio ekspozicija supažindina su poeto vaikyste, tėviške, mokslo metais. Yra visi „Sietyno” bylos dokumentai, sukaupta medžiagos ir apie jo sužadėtinę žurnalistę, keliautoją Juliją Pranaitytę.

Profesoriaus Juozo Pikčilingio ekspozicijoje – gimtinės vaizdai, jo darbai tėviškėje, mintys apie tėviškę, tėvynę, gimtąją kalbą. Eksponuojami jo parašyti darbai.

1918 metų Vasario 16 – osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų, mūsų kraštiečių S. Banaičio, J Vailokaičio ir J. Staugaičio ekspozicijoje – signatarų portretai. Taip pat sukaupti leidiniai apie jų gyvenimą, artimuosius.

Nedidelė ekspozicija paruošta jauniausiam lietuvių poetui Edmundui Steponaičiui, mokslininkui pedagogui, vadovėlių autoriui Pranui Naujokaičiui, muzikui Juozui Kamaičiui, poetui Pranui Liukaičiui.

Mokyklos istorijos centre yra ekspozicija jo įkūrėjai mokytojai Marijai Puodžiukaitienei. Čia saugomos jos knygos, rankraščiai, fotografijos.

Mokyklos istorijos centre sukaupti mūsų mokyklos mokinių išleisti mokslo veikalai, grožinės literatūros knygos, yra ekspozicija, skirta švietimo istorijai Sintautuose.

Mokyklos istorijos centre galima užsisakyti ekskursiją pageidaujama tema.