Šv. Velykų belaukiant…

Su atgimstančia gamta, sugrįžtančiais paukščiais, ateina viena gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykos. Šventėms prasmės suteikia ypatingas joms pasirengimas.
Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus bendruomenė labai laukė šios šventės. Visa įstaigos bendruomenė tvarkė aplinką, puošė jos erdves lauke ir viduje.
Mokytojos su vaikais prisiminė Velykų tradicijas ir papročius, šventės simbolius ir jų reikšmę. Ugdytiniai klausėsi pasakų apie Velykų bobutę (Velykę), kiaušinių marginimą, magišką margučio reikšmę, Velykų kiškį. Sužinojo, kad seniau, per Velykas buvo puošiama Velykų eglutė (ant šakos buvo pririšama eglių šakelių, taip sukuriant eglės formą, padaromas lizdelis ir įdedama 9 ar 12 kiaušinių). Tikėta, kad kiaušiniai nuo šio medelio neša laimę ir sėkmę.
Visi gyvenome Velykų laukimo nuotaika. Vaikai piešė, lipdė, aplikavo, dažė kiaušinius, pražydino blindžių, beržų šakeles, komponavo puokštes, dalyvavo rajoniniuose, respublikiniuose konkursuose, parodose, atliko įvairias STEAM veiklas.
Džiaugiuosi visos įstaigos darbuotojų, vaikučių, jų tėvelių bendruomeniškumu.
Velykų laukimas prasmingas, kai susijungia vaikiškas džiaugsmas, smalsumas, išradingumas ir suaugusio žmogaus patirtis.

Direktoriaus pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui Rūta Galinskienė