Projektas „Sveiki dantukai – sveikas vaikas“ tęsiasi…

Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Vyturėlis“ direktoriaus pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui pateikė paraišką, parengė programą „Sveiki dantukai – sveikas vaikas“ ir dalyvavo Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių atrankos konkurse. Ugdymo veiklos apie dantukus, jų priežiūrą, mūsų įstaigoje vyksta  nuo rugsėjo mėn. Spalio 20 d. į Kudirkos Naumiesčio padalinio Sintautų kultūros salę  pakviestėme teatro „Avilys“ aktorius, kurie parodė, vaikams edukacinį spektaklį „Ėduoniukas ir Bakteriukas“. Spektaklį stebėjo ne tik mūsų darželio ugdytiniai, bet buvo pakviesti Sintautų pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Linelis“ , Panemunių mokyklos – daugiafunkcio centro Lekėčių skyriaus, Griškabūdžio gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Pumpurėlis“ ugdytiniai.

Tai istorija apie berniuką, kuris nesivalė dantų, todėl vieną gražią dieną, jo dantukuose apsigyveno Ėduoniukas ir Bakteriukas. Vaikai pamatė, kaip sugędusiuose, neprižiūrėtuose, dantukuose veisiasi kirminai ir auga grybai.

Spektaklis vyko su dainomis ir įtraukiančiomis užduotimis. Kai spektaklio pabaigoje “Dantų Šepetukas“ paklausė vaikų, ar jie priims Ėduoniuką ir Bakteriuką į svečius, visi choru atsakė, kad NE. Ir jei vaikai nenorės valytis dantų, primins jiems apie „du draugus“, kurie mielai apsigyvens jų burnytėse.

Tik profilaktinės priemonės, motyvacija, gali padėti išsaugoti vaikų sveikus dantukus. Kad vaikai galėtų plačiai šypsotis ir džiaugtis sveikais dantukais, jų priežiūra, turi tapti kasdieniu įpročiu.

Direktoriaus pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui Rūta Galinskienė