STENDINIS PRANEŠIMAS – „STEAM METODAIS GRĮSTAS UGDYMAS SINTAUTŲ PAGRINDINĖS MOKYKLOS IKIMOKYKLINIO UGDYMO SKYRIUJE „VYTURĖLIS“

Šiandien labai svarbu, kritiškai mąstantis vaikas, gebantis priimti sprendimus, veikti kūrybiškai. Ieškojimai ir atradimai padeda vaikui geriau atsiskleisti ir pažinti pasaulį. Labai svarbu pažadinti vaikų smalsumą ir domėjimąsi visomis STEAM sritimis, sudarant sąlygas stebėti, tyrinėti, kelti klausimus ir ieškoti atsakymų, kritiškai ir kūrybiškai mąstyti, spręsti iškilusias problemas, bendraujant ir bendradarbiaujant, mokėjimu mokytis.
Norit ugdyti vaikų gebėjimus ikimokyklinio ugdymo įstaigose, yra ieškoma naujų, inovatyvių ugdymo būdų. Vienas iš tokių yra STEAM.
Mokytojams STEAM metodas suteikia unikalią galimybę įtraukti ugdytinius į procesus,
atkartojančius mokslinę veiklą: tyrinėjimą, eksperimentavimą, modeliavimą, argumentavimą ir kt.
Tokio metodo metu vaikai tampa aktyviais dalyviais, padeda kūrybingiau mąstyti, labiau susikaupia veiklai, mąsto kritiškai, išlaukia veiklų pabaigos.
Inovatyvus mokytojas – tai visapusiškai apsišvietęs, prisitaikantis ir nebijantis pokyčių, ieškantis įvairių sprendimo ir bendradarbiavimo būdų. Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Vyturėlis“, mokytojos Vilija Butikienė, Vilija Daniliauskienė, Roma Knezevičienė ir Rūta Galinskienė, ugdymo procese taiko STEAM metodą ir stengiasi, kad veiklos būtų vaikams patrauklios, įtraukiančios, įdomios, kūrybiškos, motyvuojančios, ugdančios, patirtinės.
Direktoriaus pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui, Rūta Galinskienė, teigia, kad „tik mūsų visų bendros pastangos, kūrybinės provokacijos, mokytojo meistriškumas, pažadins vaikų smalsumą ir pažinimo džiaugsmą. Naudojant šiuolaikiškus ugdymo metodus, vaikai yra motyvuojami klausti, kritiškai mąstyti, bendradarbiauti, ieškoti įvairių sprendimo būdų.
Lapkričio 8 d.,direktoriaus pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui, Rūta Galinskienė, respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinėje – praktinėje konferencijoje, kuri vyko Kretingoje, pristatė stendinį pranešimą, kurį parengė įstaigos pedagogės, tema – “STEAM metodais grįstas ugdymas Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje “Vyturėlis“.

Direktoriaus pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui