„Zuikučių“ grupės vaikai susipažino su odontologo profesija

Įgyvendindami projektą ,,Sveiki dantukai – sveikas vaikas“, „Zuikučių“ grupės vaikai aplankė odontologės kabinetą, esantį Sintautuose. Praktiškai pamatyti, pabandyti, sudalyvauti visada yra įdomiau. Būtent tokio amžiaus vaikai lavinasi ir nori išmokti daug ką patys padaryti, nors juos vis dar reikia prižiūrėti suaugusiems. Vaikų vaizduotė yra labai svarbi, tik ją reikia nukreipti tikslingai, parodyti, kaip viskas turi būti atlikta, sudominti, kad rūpintųsi savo sveikata. Šiame odontologijos kabinete visus pasitiko gydytoja, kuri nuotaikingai bendravo su vaikais ir aprodė savo darbo vietą. „Zuikučių“ grupės ugdytiniams buvo pristatyti odontologo kabineto įvairūs įrankiai, grąžtai, šepetėliai, mentelės, mini veidrodėliai, paciento ir odontologo kėdės. Vaikai galėjo patapti tikraisiais asistentais ir padėti išvalyti, išpūsti vėjeliu, išplauti, užplombuoti muliažinius dantukus. Odontologė ragino vaikus nebijoti ir pas gydytojus apsilankyti ne tik tada, kai skauda dantukus, bet ir profilaktiškai pasižiūrėti ar dantukams nereikia jokios pagalbos. Gydytoja visus išlydėjo, linkėdama gražios ir sveikos šypsenos. Ačiū odontologei, už priėmimą bei įdomią ir vertingą pamokėlę.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Butikienė